2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Tezli Yüksek Lisans Ders Kayıtı Yapacak Öğrencilerimize Duyuru


2017 - 2018 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Tezli Yüksek Lisans İçin Ders Kaydı Yapacak Öğrencilerin Dikkatine


 

Üniversitemizin 2017 – 2018 eğitim – öğretim yılı güz yarıyılı kayıt yenileme işlemleri ve danışman onayları  11- 15 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt yenileme işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde tamamlayabilmek için lütfen aşağıdaki açıklamaları dikkatlice okuyunuz.

 

Program süresini doldurmuş normal öğretim öğrencileri kayıt yenileme işlemlerine başlayabilmeleri için öncelikle katkı payı / öğrenim ücreti miktarını  ödemeleri gerekmektedir. Katkı payı / öğrenim ücretlerinizi öğrenci numaranız ile herhangi bir T.C. Ziraat Bankası ATM si veya internet şubesinden ödeyebilirsiniz.

Yatırmanız gereken katkı payı / öğrenim ücreti miktarını Öğrenci Bilgi Sistemindeki Ders Kayıt ekranından öğrenebilirsiniz.

Program süresini doldurmamış normal öğretim öğrencileri ile ilgili dönemde alması gereken dersi bulunmayan beklemeli öğrencilerimiz katkı payı / öğrenim ücreti yatırmayacaklardır. Ancak birden fazla yükseköğretim kurumunda kayıtlı olan normal öğretim öğrencileri katkı payı ödeyeceklerdir. 

 

Belirlenen harç miktarını yatırdıktan sonra öğrenci numaranız ve şifreniz ile Öğrenci Bilgi Sistemine giriş yaparak  “Ders Kayıt İşlemleri” menüsündeki “Ders Kayıt” butonuna tıklayınız. (Katkı payınızı veya öğrenim ücretinizi yatırdıktan sonra ders kayıt ekranınız açılacaktır.)

Seçeceğiniz derslerin sol tarafındaki (+) butonuna tıklayıp açılan pencereden dersi eklemeniz gerekmektedir. Tekrar etmeniz gereken dersleriniz varsa bunların eklendiğinden emin olunuz.

Yatay geçiş ile üniversitemize yeni kayıt yaptıran öğrencilerimiz intibak işlemlerinin tamamlanmasından sonra ders kayıtlarını danışman öğretim elemanları ile birlikte yapacaklardır.

Bütün derslerinizi ekledikten sonra “Kesinleştir” butonuna tıklayınız. Bu aşamadan sonra eklediğiniz derslerde değişiklik yapamazsınız. Kesinleştir işleminden sonra değişiklik işlemlerinizi danışman öğretim elemanınıza yaptırabilirsiniz.

Ders kaydınızı mutlaka danışman öğretim elemanı ile görüşüp onaylatınız. Danışman onayı yapılmayan ders kayıtları geçersiz sayılacaktır. 

Ders kaydı yapan tüm öğrencilerimizin kendi sayfalarına girerek danışman onayının yapılıp yapılmadığını ve ders kaydının doğru olup olmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir. Aksi halde ders kaydında yapılan olası hatalardan öğrenci sorumlu olacaktır.